Az EnerGentle Módszer a szemléletem igazi megtestesítője, mindent magába foglal. A kezelések során, ahogy egyre finomodtak a technikák és gyűltek a tapasztalatok, összeállt az alapfilozófiám, miszerint a test egy komplex rendszert alkot, test-lélek-szellem hármasa, amelyek elválaszthatatlanok egymástól. Ezt a csodálatos egyensúlyi állapotot pedig további fájdalom okozása NÉLKÜL, az okok fájdalommentes, kíméletes kezelésével is elérhetjük.
Ebben a rendszerben minden mindennel összefügg, és egy aprócska elem kibillenése is zavart kelthet. Minden esetben a mélyebb összefüggéseket, gyökér okokat keressük (és nem tüneteket kezelünk). A terápiát is így építjük fel a vizsgálattól az eredmények szinten tartásáig.
Kezeléseink alapja a klasszikus manuálterápia, amit kombinálunk a fascia/kötőszöveti rendszer vizsgáló és kezelő fogásaival. Az ízület-izomrendszer kezelő fogásain túl, az összetett kötőszöveti-fascia rendszerre alapozva kezeljük a belső szervrendszert, idegrendszert és vasculáris rendszert. Különböző szöveti szinten dolgozunk és többféle terápiás technikát ötvözünk.
Az alkalmazott terápiás fogások kiegészülnek a craniosacralis, visceralis vagy triggerpont terápiával, a TestSzobrászat kezelő fogásaival, illetve funkcionális gyógytornával. Így az izmok, ízületek mellett a kötőszövet megfelelő rugalmassága és az idegrendszer stabilitása is előtérbe kerül.
A kezelés menete:
A manuálterápia a panaszok kiváltó okának helyét, és a funkciókárosodásért felelős szöveti struktúrát (ízület, izom, kötőszöveti képlet, idegi képlet) állapítja meg.
Alapját a csontkovács mesterség, az oszteopátia és a kiropraktika alkotja. A vizsgáló és kezelő fogásokat, az orvosok továbbfejlesztették és tudományos alapokra helyezték.
Manuálterápia során a támasztó-mozgatórendszer reverzibilis (visszafordítható) funkció zavarainak feltérképezése és kezelése történik, pontos anatómiai és biomechanikai szabályok figyelembevételével.
Funkció zavarok, amiken segíthet:
- fejlődési zavar,
- veleszületett vagy szerzett deformitás,
- statikai hiba,
- huzamos egyoldalú terhelés,
- hirtelen végzett rossz mozdulat,
- sérülés, törés következtében kialakuló kompenzációk,
- műtét utáni hegek